14 Ekim 2011 Cuma

İKSV'nin Ayıbı

İKSV'nin düzenlemiş olduğu Filmekimi, 8 Ekim günü başladı. Ben de film programını aldım ve kendi programıma uyan 7 tane film belirledim kendime.

1 Ekim günü biletler lalekartlılardan sonra normal satışa çıktı City's de açılan gişede yaklaşık 2 saat bekledim. İstediğim 7 filmden sadece 3 tanesine bilet bulabildim onlar da en öndelermiş.

İlk filmim perşembe gün saat 13.30'da Nişantaşı City's de idi. Bense 13.36'da gelebildim. Tabii kapı duvar olmuş. Görevli bizi 1 dakika geçmiş olsa bile alamayacağını söyledi, bu zaten biletimizde yazıyormuş. Hakkaten de yazıyordu. Yaklaşık 10 kişi falan biraz ısrar ettik 13.40'ta dağıldık. O kadar üzüldüm ki anlatamam. Biletini almak için 2 saat beklediğim filme 6 dakika yüzünden girememiştim. Diyecek bir şey yoktu. Çıktık gittik.

Sonraki film yine aynı gün saat 16.00'daydı. Biz bu sefer erkenden geldik girdik salona.

Saat 16.00'da reklamlar başladı. Reklam dediğime bakmayın Vodafone sponsorluğunda reklam kuşağı olmayacaktı ama bizler İKSV ve Vodafone reklamlarını izledik tabii.

Saat 16.02 oldu. Hala insanlar giriyor. Reklamlar bitince kapıyı kapatıcaklar herhalde diye düşündüm.

Reklamlar bitti. Sonra ekran kapandı. Reklam da yoktu, ses de görüntü de. Bildiğiniz kapandı ekran.

İnsanlar içeri girmeye devam ediyor. Sonra kapı kapanır gibi oldu ama film başlamadı hala. Önden 2. sırada oturduğumdan arkama baktım boş yerler var. Önceki filmi kaçırdığımdan huysuzum ya söyleniyorum ben olur mu böyle diye. Sonra yanımızdaki kız "Boş yerler olduğundan biletleri satıyorlar." dedi.

Saat 16.06

...

Saat 16.08 hala film başlamadı. Boş yerler de var. Saat 16.10'da son bir kişi girdi ve kapı kapandı. Film başladı.

10 hatta 11 dakika geç başlattılar filmi.

Reklam olsaydı daha iyiydi, en azından bu 10 dakıka sıkılmazdık. Vodafone cuğum boş yere sponsor olup para harcamışsın, yine bekledik biz.

Şimdi biletlerin parasını biz eşeklik edip 2 saat bekleyerek peşin verdiğimiz için, bizim için o kapı 6 dakıka yüzünden açılmadı. Ama son anda gelen bileti olmayan izleyicilerden son dakıka paralarını alarak filmi izletmek için 11 dakıka bizi beklettiler.

Yanımızdaki kız da başka bir gün 4 dakıka için 20 kişiyi içeri almadıklarını söyledi. Olacak iş mi bu?!!İKSV'yi çok severdim inanın. Ama bu çifte standart olacak şey değil. Posterlerindeki o doğmamış bebeği düşürdük hepimiz.

Keşke Vodafone sponsor olmasaymış da reklam izleseymişiz, en azından 3-5 dakıkanın lafı olmazdı o zaman. 2 saat bekleyen insanların gösterdiği ilgiye, çektikleri yorgunluğa biraz daha saygı duyulmalıydı. Trafik, yağmur her şey mümkün. 5-6 dakıka için bu olmamalıydı, yapılmamalıydı.

Bilet alırkende yine isyanlardaydım. Ben City's deki gişeden gittim aldım biletimi. Orda 2 saat bekleyince çalışan kişilerle de bayaa bir sohbet etme imkanımız oldu. Orada görevli biri dedi ki "Biz onlara isteselerdi daha fazla gişe açardık sadece 1 bilgisayara gerek yoktu ama böyle bir talepleri olmadı." dedi. O uzun sırada bekleyenlerden sıkılıp gidip Biletix'den daha pahalıya almaya gittiğini de görünce insanın aklına olmayan şeyler geliyor. Sorguluyorsun: "Bu kadar az gişe açarak bu kadar uzun kuyruklara sebep olarak, insanları sıkıp gidip Biletix'in ekmeğine bal-kaymak mı sürüyor bu kuruluş?" Olabilir mi? Neden olmasın?

Her şey mümkün.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder